Tip dne
 • Centrální vysavače DUOVAC - Kvalitní centrální vysavače k dostaní ZDE

Matrace

Matrace

5. 3. 2012, 12:33

Spánkem strávíme přibližně třetinu svého života a je tedy až s podivem, jak velké procento lidí má špatné spánkové návyky. Možná je děláte i vy. Nemluvím teď o délce spánku, spíše o tom, na jaký typ polštáře uléháte a jak kvalitní matraci vlastníte nebo v jaké poloze usnete.

Levná nebo kvalitní matrace?

Obzvláště při vybavování ložnice, stěhování se či při přestavbě řešíme jednu palčivou otázku – jakou matraci si zvolit. Při zařizování se snažíme šetřit, proto obvykle volíme variantu levné matrace. Připomíná vám to něco? Po roce či dvou na matraci úplně zapomínáme a je nám vcelku jedno, kam složíme své kosti. Otázkou však zůstává – udělali jsme dobře?

Zdravotní matrace na celý život

Kvalita nemusí být drahá. Na našem trhu je spoustu kvalitních matrací, které jsou svou cenou velmi příznivé našim peněženkám. Najít však takovou matraci nemusí být jednoduché. Levnější matrace obvykle počítají s tím, že jejich životnost nepřesáhne dobu tří let a majitel se dříve či později poohlédne po jiné, kvalitnější, která vydrží na dvacet možná třicet let.

Latexové matrace zárukou spokojenosti

Když už investujete do svého zdraví, investujte chytře. Latexová matrace nabízí mnoho velmi rozumných důvodů, proč si vybrat právě ji. Tím nejdůležitějším je asi ergonomie a dobrá podpěra páteře. Jsou vyrobeny ze speciální směsi kaučuku a latexu. Mají tvarovou paměť, pokud se člověk přetočí, matrace se automaticky vrací do původního tvaru. Konec je tedy důlkům a proleženým místům v matracích.

Myslete i na spánek svých dětí

Nejen naše záda ale hlavně zádíčka našich potomků si zaslouží potřebnou péči. Kvalitní pružinová matrace je vzdušná, ergonomická a pro dítě velmi vhodná volba. Kvalitní postel může přispět k prevenci proti skoliose a bolestem zad.

I polštář hraje roli

Polohování má také svůj účel. Pod tímto pojmem si představte polohování krční páteře při spánku. Hlavní podíl na tom má výška polštáře. Krk by neměl být prohnutý. Ideální je mít celou páteř ve vodorovné poloze.

Zobrazení: 145965 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Matrace pro alergiky

  22. 4. 2013, 12:56 | Diskuze (0)

  Alergiků bohužel stále přibývá. Pravděodobně v souvislosti se zhoršujícím se životním prostředím reaguje tělo člověka nestandardně na prach, roztoče, viry, bakterie a další alergeny. Dokonce i výběr matrace je tak pro nohé z nás tak trochu prolém.

 • Levné matrace 140 x 70

  22. 4. 2013, 12:54 | Diskuze (0)

  Stejně tak jako postele, i matrace se dnes vyrábějí většinou přesně na míru. Podle toho, kolik prostoru si přejete ke spánku mít se liší především šířkou. Minimum je 70 centimetrů. Délka matrace pak většinou značí rozdíl mezi matrací pro dospělé a pro děti.

 • Pěnová matrace 90 x 200

  21. 12. 2012, 14:02 | Diskuze (0)

  Nejprodávanějšími matracemi na našem trhu jsou matrace 90 x 200. Pěnové matrace jsou také jedním z nejstarších typů matrací a zároveň jedny z nejlevnějších. Tyto matrace skvěle kopírují křivky těla a tím zajišťují optimální oporu páteři během spánku.

 • Pěnová matrace gold f70

  21. 12. 2012, 14:02 | Diskuze (0)

  Pěnová matrace gold f70 je velice luxusní matrace té nejvyšší kvality. Matrace je celkem rozložena do 7 zón. Silná vrstva paměťové pěny a dále vrstva studené pěny.Pěnové válečky se dají vyjímat a tím si podle potřeby upravit tvrdost matrace.

 • Zdravotní matrace akce

  21. 12. 2012, 10:00 | Diskuze (0)

  Dnešní doba je typická neustálým časovým stresem a vytížením. Lidé nemají čas na chvíli odpočinku, neustále někam spěchají. Bez odpočinku ale člověk dlouhodobě fungovat rozhodně nemůže. Proto je nezbytné poskytnout tělu dostatečný spánek alespoň v noci.