Tip dne
 • Kvalitní matrace - Hledáte kvalitní matraci na spánek? Více zde

Matrace

Matrace

5. 3. 2012, 12:33

Spánkem strávíme přibližně třetinu svého života a je tedy až s podivem, jak velké procento lidí má špatné spánkové návyky. Možná je děláte i vy. Nemluvím teď o délce spánku, spíše o tom, na jaký typ polštáře uléháte a jak kvalitní matraci vlastníte nebo v jaké poloze usnete.

Levná nebo kvalitní matrace?

Obzvláště při vybavování ložnice, stěhování se či při přestavbě řešíme jednu palčivou otázku – jakou matraci si zvolit. Při zařizování se snažíme šetřit, proto obvykle volíme variantu levné matrace. Připomíná vám to něco? Po roce či dvou na matraci úplně zapomínáme a je nám vcelku jedno, kam složíme své kosti. Otázkou však zůstává – udělali jsme dobře?

Zdravotní matrace na celý život

Kvalita nemusí být drahá. Na našem trhu je spoustu kvalitních matrací, které jsou svou cenou velmi příznivé našim peněženkám. Najít však takovou matraci nemusí být jednoduché. Levnější matrace obvykle počítají s tím, že jejich životnost nepřesáhne dobu tří let a majitel se dříve či později poohlédne po jiné, kvalitnější, která vydrží na dvacet možná třicet let.

Latexové matrace zárukou spokojenosti

Když už investujete do svého zdraví, investujte chytře. Latexová matrace nabízí mnoho velmi rozumných důvodů, proč si vybrat právě ji. Tím nejdůležitějším je asi ergonomie a dobrá podpěra páteře. Jsou vyrobeny ze speciální směsi kaučuku a latexu. Mají tvarovou paměť, pokud se člověk přetočí, matrace se automaticky vrací do původního tvaru. Konec je tedy důlkům a proleženým místům v matracích.

Myslete i na spánek svých dětí

Nejen naše záda ale hlavně zádíčka našich potomků si zaslouží potřebnou péči. Kvalitní pružinová matrace je vzdušná, ergonomická a pro dítě velmi vhodná volba. Kvalitní postel může přispět k prevenci proti skoliose a bolestem zad.

I polštář hraje roli

Polohování má také svůj účel. Pod tímto pojmem si představte polohování krční páteře při spánku. Hlavní podíl na tom má výška polštáře. Krk by neměl být prohnutý. Ideální je mít celou páteř ve vodorovné poloze.

Zobrazení: 176348 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Zdravotní matrace

  7. 1. 2019, 14:22 | Diskuze (1)

  Vybíráme-li si dnes novou zdravotní matraci do své postele, hledáme nejen pohodlí při ležení, ale na paměti máme i to, aby naše nová matrace zaručovala také zdravotní předpoklady. Zapomínat bychom neměli ani na výběr roštů, ale základem je kvalitní matrace

 • Matrace pro alergiky

  7. 1. 2019, 13:35 | Diskuze (0)

  Alergiků bohužel stále přibývá. Pravděodobně v souvislosti se zhoršujícím se životním prostředím reaguje tělo člověka nestandardně na prach, roztoče, viry, bakterie a další alergeny. Dokonce i výběr matrace je tak pro nohé z nás tak trochu prolém.

 • Levné matrace 140 x 70

  27. 12. 2018, 15:31 | Diskuze (0)

  Stejně tak jako postele, i matrace se dnes vyrábějí většinou přesně na míru. Podle toho, kolik prostoru si přejete ke spánku mít se liší především šířkou. Minimum je 70 centimetrů. Délka matrace pak většinou značí rozdíl mezi matrací pro dospělé a pro děti.

 • Matrace a postele

  27. 12. 2018, 15:16 | Diskuze (2)

  Budíte se ráno nevyspalí, rozlámaní a bez elánu? Stává se vám, že vás bolí záda tak, že nemůžete vstát z postele a pak se s vámi bolest vleče celý den, jste bez nálady a neschopni se soustředit na práci?

 • Pěnová matrace 90 x 200

  21. 12. 2012, 14:02 | Diskuze (0)

  Nejprodávanějšími matracemi na našem trhu jsou matrace 90 x 200. Pěnové matrace jsou také jedním z nejstarších typů matrací a zároveň jedny z nejlevnějších. Tyto matrace skvěle kopírují křivky těla a tím zajišťují optimální oporu páteři během spánku.