Tip dne
 • Kancelářský nábytek - v prodeji kvalitní nábytek se slevou Více informací

Matrace Praha

Matrace Praha

6. 3. 2012, 11:16

Wikipedie definuje matraci jako podložku, zpravidla umístěnou na lůžku, na které se spí nebo odpočívá. Podložka je ovšem pojem velmi různorodý. Může být tvrdá, měkká, pohodlná, nepohodlná, vyhovující, nevyhovující a kdo ví, co ještě.

Matrace Praha - požadavky

Dnešní doba požaduje po matracích, aby především zajišťovaly zdravý a klidný spánek, aby se člověk po probuzení necítil jako přelámaný a měl tudíž dostatek energie pro denní koloběh života. Každý člověk je však jiný a proto také existuje široká nabídka typů matrací, abychom si z nich mohli vybrat.

Vznik matrací Praha

Již člověk jeskynní si pod sebe podkládal větve, listí či suchou trávu, aby se mu pohodlněji leželo, pokud možno jej co nejméně něco tlačilo do zad a nestudilo jej od země. I když dnes už nebydlíme v jeskyních, ti starší z nás ještě pamatují slamníky, kdy se do povlaku z pytloviny cpala sláma. Sláma jako materiál s dobrými tepelně-isolačními vlastnostmi, snadnou dostupností a možností přestlání se na dlouhou dobu stala nenahraditelnou při výrobě matrací. Kromě slámy se pro výplň matrací používaly na př. žíně, bavlna nebo koudel, peří nebo v jižních krajích palmové listy.

Materiály a druhy matrací Praha

I v současnosti používáme některé druhy přírodních matrací složených z kokosových vláken, vlny, koňských žíní, konopí, bavlny a dalších přírodních materiálů. Většinou však převládají moderní materiály jako jsou polyuretanové pěny nebo latexové směsi. Podle použitého materiálu a způsobu konstrukce se matrace dělí na polyuretanové, pružinové, latexové, lamelové a sendvičové.

Výhody a nevýhody jednotlivých typů matrací Praha

Každá ze zmíněných skupin matrací má své výhody a nevýhody. Kvalitní a pro zdravý spánek navržené matrace nejsou levnou záležitostí. Přesto se však nevyplatí při pořizování matrací šetřit. Jednou z nejčastějších nesnází stíhajících většinu lidí jsou bolesti zad a právě volba správné matrace nám může pomoci toto onemocnění odstranit nebo alespoň zmírnit. I tady platí: „Jak si kdo ustele, tak si lehne“ a já dodávám: „tak i vstane a bude fit“.
Zobrazení: 163722 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Matrace pro alergiky

  22. 4. 2013, 12:56 | Diskuze (0)

  Alergiků bohužel stále přibývá. Pravděodobně v souvislosti se zhoršujícím se životním prostředím reaguje tělo člověka nestandardně na prach, roztoče, viry, bakterie a další alergeny. Dokonce i výběr matrace je tak pro nohé z nás tak trochu prolém.

 • Levné matrace 140 x 70

  22. 4. 2013, 12:54 | Diskuze (0)

  Stejně tak jako postele, i matrace se dnes vyrábějí většinou přesně na míru. Podle toho, kolik prostoru si přejete ke spánku mít se liší především šířkou. Minimum je 70 centimetrů. Délka matrace pak většinou značí rozdíl mezi matrací pro dospělé a pro děti.

 • Pěnová matrace 90 x 200

  21. 12. 2012, 14:02 | Diskuze (0)

  Nejprodávanějšími matracemi na našem trhu jsou matrace 90 x 200. Pěnové matrace jsou také jedním z nejstarších typů matrací a zároveň jedny z nejlevnějších. Tyto matrace skvěle kopírují křivky těla a tím zajišťují optimální oporu páteři během spánku.

 • Pěnová matrace gold f70

  21. 12. 2012, 14:02 | Diskuze (0)

  Pěnová matrace gold f70 je velice luxusní matrace té nejvyšší kvality. Matrace je celkem rozložena do 7 zón. Silná vrstva paměťové pěny a dále vrstva studené pěny.Pěnové válečky se dají vyjímat a tím si podle potřeby upravit tvrdost matrace.

 • Zdravotní matrace akce

  21. 12. 2012, 10:00 | Diskuze (0)

  Dnešní doba je typická neustálým časovým stresem a vytížením. Lidé nemají čas na chvíli odpočinku, neustále někam spěchají. Bez odpočinku ale člověk dlouhodobě fungovat rozhodně nemůže. Proto je nezbytné poskytnout tělu dostatečný spánek alespoň v noci.