Tip dne
 • Kancelářský nábytek - v prodeji kvalitní nábytek se slevou Více informací

Nafukovací matrace

Nafukovací matrace

6. 3. 2012, 11:15

Mnozí z nás si při vyslovení termínu nafukovací matrace vybaví maximálně letní prázdninový nebo dovolenkový pobyt v kempu, nejspíš pod stanem, případně dovádění v řece nebo relaxaci na klidné vodní hladině rybníka

Z alternativního lůžka nafukovací matrace povýšily

Také zaběhaný stereotyp využívání nafukovací matrace jako alternativního lůžka při příjezdu nečekané návštěvy, vzal v posledních letech za své. Nové technologie a výrobní postupy udělaly z alternativního lůžka, které rozhodně nebylo nikým nijak extra vyhledávaným a oblíbeným, zcela rovnocennou variantu trvalého lůžka. A nejen to!

Campingové matrace jsou dnes zcela samostatnou kategorií alternativních lůžek. A zdaleka přitom nejsou kategorií jedinou. Na poli nafukovacích předmětů určených ke spánku, se dnes můžeme setkat s nafukovacími lůžky, dvoulůžky a dokonce i křesly a sedacími soupravami.

Nafukovací campingové matrace

Nafukovací campingové matrace mají oproti všem ostatním matracím tu výhodu, že jsou jsou odolné vůči vodě a jak zná snad každý z nás už z dětství, je možné je vedle kempování využít i k vodním radovánkám, což u ostatních matrací možné není. Někteří výrobci vybavují matrace semišovým povrchem pro lepší pohodlí a zabránění klouzání. Nafukovací matrace jsou velmi odolné, jednoduché na údržbu a po vyfouknutí se dobře skladují.

Samonafukovací matrace

Ještě méně místa zabere v batohu samonafukovací matrace. Ty slouží spíše jako pohodlná podložka pro spaní a odpočinek a proto se skvěle hodí hlavně do stanů. K použití je taková matrace příprava v mžiku a její izolační vlastnosti zaručují odolnost proti chladu a vlhkosti. Samostatnou kapitolou jsou matrace vhodné pro užití na každodenní používání v klasických postelích. Tyto matrace mají standardní rozměry běžně používaných postelových matrací. Naopak, u celých nafukovacích postelí, se výška pohybuje okolo standardní výšky postelí, tedy cca dvaceti centimetrů. Speciální ventil u nafukovacích postelí i křesel zaručuje jednoduché použití ručních, nožních nebo i elektrických pump pro nafukování a vyfukování.

Materiály nafukovacích matrací

Nafukovací matrace, postele, křesla i sedačky, tedy jejich povrch, jsou navíc vyrobeny z pevnějších materiálů, které prakticky znemožňují jejich náhodné propíchnutí, což byl jeden z hlavních problémů, které znali všichni uživatelé starých klasických nafukovacích matrací.
Zobrazení: 177716 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Matrace pro alergiky

  22. 4. 2013, 12:56 | Diskuze (0)

  Alergiků bohužel stále přibývá. Pravděodobně v souvislosti se zhoršujícím se životním prostředím reaguje tělo člověka nestandardně na prach, roztoče, viry, bakterie a další alergeny. Dokonce i výběr matrace je tak pro nohé z nás tak trochu prolém.

 • Levné matrace 140 x 70

  22. 4. 2013, 12:54 | Diskuze (0)

  Stejně tak jako postele, i matrace se dnes vyrábějí většinou přesně na míru. Podle toho, kolik prostoru si přejete ke spánku mít se liší především šířkou. Minimum je 70 centimetrů. Délka matrace pak většinou značí rozdíl mezi matrací pro dospělé a pro děti.

 • Pěnová matrace 90 x 200

  21. 12. 2012, 14:02 | Diskuze (0)

  Nejprodávanějšími matracemi na našem trhu jsou matrace 90 x 200. Pěnové matrace jsou také jedním z nejstarších typů matrací a zároveň jedny z nejlevnějších. Tyto matrace skvěle kopírují křivky těla a tím zajišťují optimální oporu páteři během spánku.

 • Pěnová matrace gold f70

  21. 12. 2012, 14:02 | Diskuze (0)

  Pěnová matrace gold f70 je velice luxusní matrace té nejvyšší kvality. Matrace je celkem rozložena do 7 zón. Silná vrstva paměťové pěny a dále vrstva studené pěny.Pěnové válečky se dají vyjímat a tím si podle potřeby upravit tvrdost matrace.

 • Zdravotní matrace akce

  21. 12. 2012, 10:00 | Diskuze (0)

  Dnešní doba je typická neustálým časovým stresem a vytížením. Lidé nemají čas na chvíli odpočinku, neustále někam spěchají. Bez odpočinku ale člověk dlouhodobě fungovat rozhodně nemůže. Proto je nezbytné poskytnout tělu dostatečný spánek alespoň v noci.