Tip dne
 • Kvalitní matrace - Hledáte kvalitní matraci na spánek? Více zde

Zdravotní matrace recenze

Zdravotní matrace recenze

5. 3. 2012, 13:04

Matrace, i když v úplně jiné podobě, než jak je známe dnes, doprovází lidstvo téměř od prvopočátku. Začalo to kožešinou či kupičkou sena. Od té doby se matrace hodně zdokonalily.

Recenze zdravotní matrace

Kvalitní zdravotní matrace jsou přizpůsobeny velikosti a váze uživatele, vycházejí z anatomie člověka. Přizpůsobí se tvaru jednotlivých částí těla a minimalizují tlak na páteř, čímž ji udrží v optimální poloze. Právě díky tomu mají vliv na kvalitu spánku, snižují bolestivost zad a hlavy.

Jaké jsou druhy matrací?

U pružinových matrací je tělo matrace tvořeno ze vzájemně propojených pružin, aby docházelo ke správné poloze celého těla. Díky pružinám matrace přirozeně větrá. Latexové matrace jsou velmi elastické a vrací se do původního tvaru. Matrace z tzv. líné pěny mění svůj tvar a tuhost podle míry absorbce tepla, které vyzařuje ze spícího těla. Polyuretanové matrace jsou velmi elastické a díky povrchovým otvorům dobře větrají, odvádí vlhkost a částečně regulují teplotu.

Jak vybrat správnou a kvalitní matraci?

Odpověď na tuto otázku není jednoduchá ani jednoznačná. Výběr matrace je velice individuální. Jednotlivé matrace se liší v tvrdosti, prodyšnosti, elasticitě. Některé nevyžadují použití roštu. Některé matrace jsou oboustranné – jedna strana je určena pro zimní období, druhá pro letní. Velkou výhodou je snímatelný prací potah matrace.

Výběr správné a kvalitní matrace začíná už výběrem postele. Postel by měla být tak velká, aby k ní vhodná matrace byla o 20 až 30 centimetrů delší, než je výška člověka. U jednolůžka je vhodná šířka matrace 90 až 100 centimetrů, u manželské postele postačí 160 centimetrů. Podložka matrace má být rovná a dobře větratelná – ideální je lamelový rošt. U manželské postele se doporučuje pořídit namísto jedné společné matrace dvě kvalitní matrace se dvěma rošty.

Zobrazení: 193584 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Podobné články
 • Zdravotní matrace

  7. 1. 2019, 14:22 | Diskuze (1)

  Vybíráme-li si dnes novou zdravotní matraci do své postele, hledáme nejen pohodlí při ležení, ale na paměti máme i to, aby naše nová matrace zaručovala také zdravotní předpoklady. Zapomínat bychom neměli ani na výběr roštů, ale základem je kvalitní matrace

 • Zdravotní matrace akce

  21. 12. 2012, 10:00 | Diskuze (0)

  Dnešní doba je typická neustálým časovým stresem a vytížením. Lidé nemají čas na chvíli odpočinku, neustále někam spěchají. Bez odpočinku ale člověk dlouhodobě fungovat rozhodně nemůže. Proto je nezbytné poskytnout tělu dostatečný spánek alespoň v noci.

 • Levné zdravotní matrace

  20. 12. 2012, 15:10 | Diskuze (0)

  Určitě i vy milujte ten pocit, když si ráno můžete tak trochu přispat. Poležet si o něco déle ve vyhřátém a pohodlném pelíšku. Jak docílit toho, aby takový skutečně byl. Cestou k probuzení se do dobré nálady je rozhodně zdravotní matrace.

 • Jak kupovat zdravotní matrace

  17. 12. 2012, 14:35 | Diskuze (0)

  Kvalitní spánek je důležitým atributem ovlivňujícím naše zdraví, schopnost soustředění, pracovní výkon i osobní pohodu. Proto bychom mu měli věnovat vysokou pozornost. Jednou z podmínek kvality odpočinku jsou i správné matrace. Pokud chceme pro naše zdraví udělat maximum, měli bychom si zvolit matrace zdravotní.

 • Zdravotní matrace Praha

  17. 12. 2012, 14:28 | Diskuze (0)

  Nechte si zdát samé krásné sny. Probouzejte se den co den dorůžova. Dopřejte si dostatek kvalitního spánku. Přejete si to? Ale jak toho docílit. Je čas na pořízení nové zdravotní matrace. Právě tento krok vylepší vaše spaní.